Díky turisté a cyklisté

Naši milí turisté a cykloturisté.

Děkujeme, děkujeme, děkujeme 👏.
Jen díky Vám 61. ročník pochodu Horažďovická padesátka přepíše historické tabulky novým rekordem. Zatím ještě nejsou spočítané veškeré přihlášky, ale předběžné součty se pohybují v rozmezí 2560 až 2600 turistů a cykloturistů. Později zveřejníme finální výsledky i statistiky jednotlivých tras.

☀️Počasí nám všem opět přálo. Po celý den bylo nádherně. Někteří si libovali, pro některé to hřálo až dost.
Pouze naše dvě děvčata na startu cyklistů, si celé dopoledne stěžovaly na zimu. No je pravda, že jsme je šoupli do stínu a ještě jim tam trochu protahovalo, ale jinak se nám letošní novinka v oddělení stánku cyklistů od pěších osvědčila a rádi bychom v tom pokračovali i další roky.

My jsme se dočkali milého překvapení již v pátek při startu pěších turistů na 1️⃣0️⃣0️⃣ km. Po hubenějších letech letos vyrazilo až neskutečných 25 pěších turistů. A i když úplně všichni nedorazili do cíle, smekáme klobouk.
V sobotu ráno se na nás doslova nahrnul dav turistů, kteří se chtěli vypravit na druhou nejdelší pěší trasu, tj. 50 km. A protože padesátkou tenhle pochod začínal, těší nás, že získává každý rok více a více na oblibě.
Chvíli po nich už vyráželo hodně a hodně „pětadvacítkářů“.
A pak to přišlo. Asi v očekávání horkého dne jste začali chodit téměř na všech trasách. Včetně kolařů, kteří předešlé ročníky vyráželi většinou kolem 9-10 hodiny, tak letos byli na startu již kolem sedmé.
Těžko se nám půl roku dopředu odhaduje, kolik vás na daný ročník asi přijde, ale letos se nám to docela povedlo 😉. Krom dotisku map pro již zmiňovaných 25 „stovkařů“ (měli jsme připraveno 15 výtisků) a pár popisů pro cyklo H50 vyšlo všechno. Skleničky byly naprosto přesně, sušenky ve finále také. Takže uff 😥.
Opět nové kontrolní stanoviště Otaváků u motokrosového areálu kapacitně také obstálo. Bylo tam tedy tepleji, ale snad bylo všechno k vaší spokojenosti. Zaslouží se poděkovat Otavákům za organizaci, také dobrovolným hasičům z Boubína, kteří stačili hasit vaši žízeň a v neposlední řadě Martinovi Mídů za zpřístupnění místa pro tuto kontrolu.
A co na závěr – doufejme, že se příští rok 22. května 2027 všichni sejdeme na startu dalšího, již 62. ročníku HD50 a podíváme se někam . . . . no prostě zase někam jinam.

PS: Až budou finální součty, tak je zveřejníme, a i třeba nějakou tu fotečku.